„Czerń i biel”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 listopada 2021

Szanowni Państwo,

Dnia 3 grudnia 2021 r. o godzinie 18.00 mamy zaszczyt zaprosić Państwa do Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera na wernisaż wystawy Lecha Lamenta pt. „Czerń i biel”. Wystawa ta jest pokłosiem  45-lecia pracy twórczej autora.

Lech Lament urodzony w Turku, jest członkiem Związku Literatów Polskich Oddział Poznań. Literacko zadebiutował w 1976 roku. Do dziś tworzy poezję, twórczość dziecięcą – widowiska. Jest autorem szesnastu zbiorów wierszy m. in. „Lęk przestrzeni”, „Strategia bezmiarów”, „Królestwo modliszki” „Zatrzymane obrazy” czy tego ostatniego, prezentującego wiersze zebrane – „Turkowskie impresje”. Z równą pasją oddał się sztukom plastycznym. Jego ulubione dziedziny to rysunek, grafika, grafika komputerowa, malarstwo, płaskorzeźby. Lech Lament pisze także teksty do piosenek jest także kompozytorem.

Na wystawie zostanie zaprezentowanych blisko 150 autorskich grafik, które złożyły się na wystawę „Czerń i biel”. Grafiki zostały wykonane ołówkiem. Niektóre z nich stały się także tłem do autorskich tomików wierszy

Wystawa będzie czynna do 31 stycznia 2022 r. serdecznie zapraszamy.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie czerń i biel

    czerń i biel