Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NIEPROFESJONALNEJ TWÓRCZOŚCI TKACKIEJ „TUREK 2022”

OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NIEPROFESJONALNEJ TWÓRCZOŚCI TKACKIEJ „TUREK 2022”

MUZEUM MIASTA TURKU IM. JÓZEFA MEHOFFERA PO RAZ TRZYNASTY ORGANIZATOREM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NIEPROFESJONALNEJ TWÓRCZOŚCI TKACKIEJ „TUREK 2022”

W konkursie, organizowanym co trzy lata przez Muzeum w Turku, tzw. TRIENNALE TKACKIM, zaprezentowanych zostanie około 120 ręcznie wykonanych tkanin artystycznych. Zdecydowana większość to prace wykonane przez osoby uczestniczące w zajęciach w domach kultury, klubach i stowarzyszeniach. Ale są też prace artystów – amatorów pracujących indywidualnie, realizujących własne pasje i zainteresowania. Oddzielną grupę stanowią prace dzieci i młodzieży.

17 listopada 2022
Czytaj więcej o: OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NIEPROFESJONALNEJ TWÓRCZOŚCI TKACKIEJ „TUREK 2022”
Przejdź do - ✍Konserwacja kolekcji turkowskiego misterium Józefa Mehoffera – etap IV

✍Konserwacja kolekcji turkowskiego misterium Józefa Mehoffera – etap IV

✅Przedmiot projektu
Konserwacja 6 oryginalnych kartonów (projektów) do zabytkowego wystroju Kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku autorstwa Józefa Mehoffera. Eksponatu przeznaczone do konserwacji sa elementem kolekcji Turkowskiego misterium Mehoffera, eksponowanej w siedzibie Muzeum w ramach stałej pn. „Józef Mehoffer i jego Turkowskie dzieło”.
Zakres rzeczowy projektu obejmuje także prezentację obiektów w formie online na stronie internetowej Muzeum oraz wykonanie folderu informacyjnego.
 
 
21 sierpnia 2022
Czytaj więcej o: ✍Konserwacja kolekcji turkowskiego misterium Józefa Mehoffera – etap IV
Przejdź do - Warsztaty bożonarodzeniowe w muzeum

Warsztaty bożonarodzeniowe w muzeum

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE W MUZEUM MIASTA TURKU. ZAPISY!!!!

 

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas małymi kroczkami, to święta magiczne, najbardziej rodzinne, kolorowe i szczególne. To czas, który kojarzy nam się z rodzinną atmosferą oraz spotkaniami przy wigilijnym stole.

Tradycyjnie jak co roku muzeum organizuje warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci ze szkół podstawowych (klasy I-VI) oraz grup przedszkolnych.

Zajęcia poprowadzą pracownicy muzeum Katarzyna Kasprzak i Joanna Markiewicz.
Warsztaty odbędą się w terminie od 15.11.2022- 15.12.2022r. Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy oraz szczegółowe informacje udzielane będą przez prowadzące warsztaty:

Katarzyna Kasprzak 605 645 193

Joanna Markiewicz  607 878 531

 

Serdecznie zapraszamy!

 

7 października 2022
Przejdź do - 4 gwiazdkowy Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej

4 gwiazdkowy Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej

Miło nam poinformować, iż Punkt Informacji Turystycznej przy MUZEUM MIASTA TURKU IM.JÓZEFA MEHOFFERA otrzymał najwyższy, 4 gwiazdkowy Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.

29 września 2022
Czytaj więcej o: 4 gwiazdkowy Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej
Przejdź do - Wernisaż dwóch wystaw

Wernisaż dwóch wystaw

Dnia 23 września 2022 roku w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera miały miejsce dwa wernisaże. Pierwszy z nich to wernisaż autorskiej wystawy fotograficznej Kajetana Gosławskiego i Galiny Krupy. Oboje to fotografujący podróżnicy z zamiłowania i wyboru.

Kajetan Gosławski, z wykształcenia biolog i etnograf, od ponad 20 lat pracował jako licencjonowany pilot wycieczek zagranicznych. Fotografie jego autorstwa były publikowane na łamach wielu czasopism, a także prezentowane na licznych wystawach w kraju. Jest współautorem  przewodnika turystycznego o Singapurze. W 2008 roku prowadził zajęcia fakultatywne na Wydziale Nauk Społecznych UAM Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, a także wykłady na Wydziale Historycznym w Instytucie Etnologii Uniwersytetu Warszawskiego.

26 września 2022
Czytaj więcej o: Wernisaż dwóch wystaw
Przejdź do - Jesień już widoczna…..!

Jesień już widoczna…..!

Dnia 18 września (niedziela) o godzinie 15.00 z parkingu Urzędu Miejskiego w Turku wyruszył rajd rowerowy „W poszukiwaniu jesieni”. Rajd rozpoczął się nietypowo, gdyż tuż przed startem jego uczestników zaskoczył deszcz, jednak jak się okazało z każdą chwilą aura poprawiała się i pozwoliła ruszyć w trasę. Cykliści po objechaniu miasta ścieżką rowerową zatrzymali się pod byłą elektrownią „Adamów”.

19 września 2022
Czytaj więcej o: Jesień już widoczna…..!
Przejdź do - Muzealny Gang Ceramików

Muzealny Gang Ceramików

Znacie Martę! każdy Ją zna, Ona zawsze fajne pomysły ma!

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci od 5 roku życia do Muzealnego Gangu Ceramików. Muzealny Gang Ceramików to grupa dzieci uczęszczająca na zajęcia ceramiczne do Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera. Warsztaty prowadzone będą od października, dwa razy w miesiącu w godzinach popołudniowych. Miesięczna opłata za udział w zajęciach wynosi 20 zł. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów w Muzeum Miasta Turku lub pod numerem telefonu  63 222 30 86 Ilość miejsc ograniczona!

9 września 2022
Przejdź do - Muzealny Gang Rękodzielników

Muzealny Gang Rękodzielników

✅ Zapraszamy wszystkie chętne dzieci od 6 do 10 roku życia do Muzealnego Gangu Rękodzielników.
 
8 września 2022
Czytaj więcej o: Muzealny Gang Rękodzielników