WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH UCZNIÓW PLSP W KOŚCIELCU

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 kwietnia 2020

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera od lat współpracuje z kolskim „plastykiem”. Niemal co roku oglądać można u nas wystawy plac dyplomowych absolwentów. Były wśród tych dyplomów także projekty, które dotyczyły samego Turku i doczekały się realizacji. Wymienię chociażby projekt Ławeczki Józefa Mehoffera, która została uroczyście odsłonięta w 2009 roku, czy kalendarze okolicznościowe promujące nasze miasto.

Zespół Szkół Plastycznych w Kole, obecnie Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu obchodzi w tym roku 40-lecie powstania szkoły. Na przestrzeni tych lat szkoła zmieniała swoje siedziby, zmieniali się dyrektorzy, kadra nauczycielska. Siedziba w Kościelcu jakby nobilituje placówkę. Piękne otoczenie dodatkowo inspiruje, zachęca i cieszy oko nie tylko znawcy przedmiotu. Uczniowie rozwijają tu swoje talenty, wielu kontynuuje edukację na uczelniach wyższych.

Tegoroczna muzealna ekpozycja przygotowana przez wykładowców dotyczy wybranych prac i dyplomów. Jest wśród nich projekt kolejnej ławeczki – ks. Józefa Florczaka z 2014 roku, jest kalendarz o Turku z 2015. Ale jest też ubiegłoroczny, ambitny projekt architektoniczny rozbudowy szkoły w Kościelcu o kolejne pracownie plastyczne. Czyżby szkoła nie powiedziała jeszcze wszystkiego?

Zapraszamy do naszego muzeum w celu obejrzenia efektów prac uczniów i ich nauczycieli.

Wystawa czynna w lipcu i sierpniu ma swój uroczysty finisaż w piątek 6 września 2019 roku o godz. 18.00.