Barwa i broń

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 kwietnia 2020

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy czasowej "Barwa i broń". Wernisaż odbędzie 29 września 2017 roku o godzinie 18.00.

Barwa i broń Militaria od X do XX wieku. Z prywatnych zbiorów Adama i Małgorzaty Urbaniaków z Poznania. Ten bardzo ciekawy zbiór doprowadził do powstania ekspozycji o bardzo szerokich ramach chronologicznych, dając nam przegląd po najważniejszych wydarzeniach z historii naszego kraju.

W związku z tym, możemy podziwiać m.in. średniowieczny hełm normandzki, groty broni drzewcowej, miecze i kordy. Dalej przenosimy się w okres walk o niepodległość kolejne powstania zobrazowane są o oryginalne dokumenty i wydawnictwa, fragmenty umundurowania i oczywiście broni i ekwipunku. Szczególnie bogaty jest zbiór broni białej oraz broni kapiszonowej jak i czarnoprochowej z okresu Powstania listopadowego i Styczniowego. Jest także przygotowane stanowisko artyleryjskie. Ostatnia sala to okres wojen światowych, gdzie podziwiać można m.in. oryginalne mundury z epoki broń i wyposażenie. Na ścianach druki ulotne i propagandowe.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy serdecznie na wernisaż i spotkanie z właścicielem prezentowanych obiektów a tym samym na wspaniały wykład na temat niecodziennej kolekcji.

Zapraszamy!

Termin wystawy: 29.09 - 09.11.2017 r.