www.muzeum.turek.pl

Pracownie

Artykuły

Przejdź do - Pracownia witrażu

Pracownia witrażu

Witraże zawsze fascynowały ludzi; gra światła, barwy i zmieniające się kolory…..wydawałoby się jednak, że to bardzo trudne, skomplikowane, że to dziedzina sztuki tylko dla wybrańców…..

A jednak tak nie jest czego dowodem są prace powstające w pracowni witrażu mieszczącej się w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera. Na warsztaty witrażu mogą uczęszczać dzieci, młodzież oraz dorośli. Warsztaty przeznaczone są dla każdej osoby, która chce w twórczy sposób wykorzystać swój czas.  Program zajęć dostosowany jest do potrzeb i możliwości naszych uczestników, dbamy o przyjazną i kreatywną atmosferę naszej pracowni tak, aby każdy uczestnik z przyjemnością nabywał nowe umiejętności i w rezultacie cieszył się efektami swoich twórczych działań.

28 maja 2020
Czytaj więcej o: Pracownia witrażu
Przejdź do - Pracownia ceramiki

Pracownia ceramiki

Pracownia ceramiczna mieści się w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera. Naszym ceramikiem i prowadzącą zajęcia jest pani Marta Baraniecka.

Uczestnikami zajęć mogą być zarówno dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz osoby dorosłe.
Dzieci podczas zajęć zapoznają się z gliną, oswajają, ugniatają ją, modelują, ćwiczą dłonie, sprawdzają swoje reakcje na bodźce i uruchamiają wyobraźnię. Młodsze dzieci mimowolnie poddawane są terapii ręki, która skutkuje lepszemu prowadzeniu jej w późniejszej nauce pisania.18 kwietnia 2020
Czytaj więcej o: Pracownia ceramiki
Przejdź do - Pracownia rękodzieła

Pracownia rękodzieła

Pracownia rękodzieła dla najmłodszych mieści się w Muzeum Miasta Turku
im. Józefa Mehoffera. Zajęcia prowadzi pracownik muzeum  pani Katarzyna Kasprzak.
W ramach pracowni rękodzieła rozwijana jest sprawność manualna, poruszona zostaje wyobraźnia, kreatywność, wyzwalane są zainteresowania artystyczne. Praca uwzględnia potrzeby i predyspozycje każdego z uczestników.

20 stycznia 2023
Czytaj więcej o: Pracownia rękodzieła