Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera

Aktualności

Artykuły

Przejdź do - 4 gwiazdkowy Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej

4 gwiazdkowy Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej

Miło nam poinformować, iż Punkt Informacji Turystycznej przy MUZEUM MIASTA TURKU IM.JÓZEFA MEHOFFERA otrzymał najwyższy, 4 gwiazdkowy Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.

29 września 2022
Czytaj więcej o: 4 gwiazdkowy Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej
Przejdź do - Wernisaż dwóch wystaw

Wernisaż dwóch wystaw

Dnia 23 września 2022 roku w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera miały miejsce dwa wernisaże. Pierwszy z nich to wernisaż autorskiej wystawy fotograficznej Kajetana Gosławskiego i Galiny Krupy. Oboje to fotografujący podróżnicy z zamiłowania i wyboru.

Kajetan Gosławski, z wykształcenia biolog i etnograf, od ponad 20 lat pracował jako licencjonowany pilot wycieczek zagranicznych. Fotografie jego autorstwa były publikowane na łamach wielu czasopism, a także prezentowane na licznych wystawach w kraju. Jest współautorem  przewodnika turystycznego o Singapurze. W 2008 roku prowadził zajęcia fakultatywne na Wydziale Nauk Społecznych UAM Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, a także wykłady na Wydziale Historycznym w Instytucie Etnologii Uniwersytetu Warszawskiego.

26 września 2022
Czytaj więcej o: Wernisaż dwóch wystaw
Przejdź do - Jesień już widoczna…..!

Jesień już widoczna…..!

Dnia 18 września (niedziela) o godzinie 15.00 z parkingu Urzędu Miejskiego w Turku wyruszył rajd rowerowy „W poszukiwaniu jesieni”. Rajd rozpoczął się nietypowo, gdyż tuż przed startem jego uczestników zaskoczył deszcz, jednak jak się okazało z każdą chwilą aura poprawiała się i pozwoliła ruszyć w trasę. Cykliści po objechaniu miasta ścieżką rowerową zatrzymali się pod byłą elektrownią „Adamów”.

19 września 2022
Czytaj więcej o: Jesień już widoczna…..!
Przejdź do - Tajemnice środków łączności

Tajemnice środków łączności

Szanowni Państwo, Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera serdecznie zaprasza na wystawę pt. „Tajemnice środków łączności”. Wystawa ta to podróż w przeszłość do wieku XIX, kiedy człowiek przeprowadził rewolucję komunikacyjną konstruując pierwsze środki łączności. Telegraf Morse’a, Hughes’a, Baudot’a czy telefon, to tylko jedne z przykładów rewolucyjnych wynalazków XIX wieku, które doprowadziły do zmian w życiu człowieka usprawniając handel dokonując przewrót w życiu społecznym czy też prywatnym.

15 września 2022
Czytaj więcej o: Tajemnice środków łączności
Przejdź do - Muzealny Gang Ceramików

Muzealny Gang Ceramików

Znacie Martę! każdy Ją zna, Ona zawsze fajne pomysły ma!

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci od 5 roku życia do Muzealnego Gangu Ceramików. Muzealny Gang Ceramików to grupa dzieci uczęszczająca na zajęcia ceramiczne do Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera. Warsztaty prowadzone będą od października, dwa razy w miesiącu w godzinach popołudniowych. Miesięczna opłata za udział w zajęciach wynosi 20 zł. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapisów w Muzeum Miasta Turku lub pod numerem telefonu  63 222 30 86 Ilość miejsc ograniczona!

9 września 2022
Przejdź do - Muzealny Gang Rękodzielników

Muzealny Gang Rękodzielników

✅ Zapraszamy wszystkie chętne dzieci od 6 do 10 roku życia do Muzealnego Gangu Rękodzielników.
 
8 września 2022
Czytaj więcej o: Muzealny Gang Rękodzielników
Przejdź do - ✍Konserwacja kolekcji turkowskiego misterium Józefa Mehoffera – etap IV

✍Konserwacja kolekcji turkowskiego misterium Józefa Mehoffera – etap IV

✅Przedmiot projektu
Konserwacja 6 oryginalnych kartonów (projektów) do zabytkowego wystroju Kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku autorstwa Józefa Mehoffera. Eksponatu przeznaczone do konserwacji sa elementem kolekcji Turkowskiego misterium Mehoffera, eksponowanej w siedzibie Muzeum w ramach stałej pn. „Józef Mehoffer i jego Turkowskie dzieło”.
Zakres rzeczowy projektu obejmuje także prezentację obiektów w formie online na stronie internetowej Muzeum oraz wykonanie folderu informacyjnego.
 
 
21 sierpnia 2022
Czytaj więcej o: ✍Konserwacja kolekcji turkowskiego misterium Józefa Mehoffera – etap IV
Przejdź do - Dni Turku i Gminy Turek 2022

Dni Turku i Gminy Turek 2022

✅Wzorem lat ubiegłych i w tym roku na terenie OSiR-u podczas tegorocznych Dni Turku i Gminy Turek 2022, nie zabrakło instytucji kultury w tym także

16 sierpnia 2022
Czytaj więcej o: Dni Turku i Gminy Turek 2022