Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera

Poza utartym szlakiem. Niezwykłe oblicza puszczy Amazońskiej i peruwiańskich Andów

23 kwietnia 2020

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera zaprasza serdecznie na otwarcie wystawy fotograficznej autorstwa Emila Witta pt. „Poza utartym szlakiem. Niezwykłe oblicza puszczy Amazońskiej i peruwiańskich Andów”.

Emil Witt to podróżnik, eksplorator, filmowiec, fotograf. Po raz pierwszy wybrał się do lasów deszczowych w wieku 18 lat.

W ramach buntu zniknął na dwa miesiące w brazylijskich lasach deszczowych. Po wyprawie zakończonej sukcesem już dokładnie wiedział jaką drogą będzie podążał w życiu. Każdego kolejnego roku kontynuował poszukiwania ostatnich dziewiczych zakątków amazońskich lasów deszczowych, docierał  coraz dalej do Indian zachowujących dawną kulturę i uczył się od nich życia oraz przetrwania. W międzyczasie w Polsce posypały się dziesiątki wywiadów, audycji radiowych, artykułów, szkoleń, projekcji filmów, wystaw fotograficznych oraz setki prezentacji, którymi udowadniał za każdym razem, że pasja, podążanie za potrzebą serca oraz wewnętrzne wyrwanie się ze społecznego kieratu, prowadzą do spełnienia pozornie nawet najbardziej nieosiągalnych marzeń.

Wernisaż odbędzie się 9 października 2019 r. o godz. 18:00.

Wystawę tych wyjątkowych i ciekawych zdjęć będzie można oglądać w Muzeum Miasta Turku od 9.10.2019- 22.11.2019.