Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera

Tajemnice środków łączności

15 września 2022

Szanowni Państwo, Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera serdecznie zaprasza na wystawę pt. „Tajemnice środków łączności”. Wystawa ta to podróż w przeszłość do wieku XIX, kiedy człowiek przeprowadził rewolucję komunikacyjną konstruując pierwsze środki łączności. Telegraf Morse’a, Hughes’a, Baudot’a czy telefon, to tylko jedne z przykładów rewolucyjnych wynalazków XIX wieku, które doprowadziły do zmian w życiu człowieka usprawniając handel dokonując przewrót w życiu społecznym czy też prywatnym.

Na wystawie będzie można podziwiać telegrafy oraz stare telefony, które przez kolejne lata towarzyszyły nam na biurkach czy ścianach, ulegały zmianom nie tylko w swoim wyglądzie i budowie ale także w jakości przekazywania głosu. Dziś może i całkiem nie świadomie każdy z nas ma taki aparat w torebce lub w kieszeni, a jego funkcje przekraczają znacznie to do czego zostały stworzone czyli do komunikacji głosowej.

Wystawa „Tajemnice środków łączności” pochodzi ze zbiorów prywatnych pana Michała Grzesika kolekcjonera wrocławskiego oraz Muzeum Poczty i Telekomunikacji także z Wrocławia. Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 23 września godz. 18.00. Ekspozycja będzie czynna od 23 września do 6 listopada 2022 r.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Tajemnice środków łączności

    Tajemnice środków łączności