Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera ponownie w gronie laureatów

5 października 2020

IZABELLA to prestiżowy konkurs wielkopolskiego środowiska muzealniczego na najwybitniejsze wydarzenie muzealne roku. Pierwszych laureatów wyłoniono w 2002 roku. Konkurs jest organizowany przez Fundację Muzeów Wielkopolskich pod stałym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego i wpisał się on na trwałe w kulturalny krajobraz regionu.

W tym roku miała miejsce już XVIII edycja Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku w Wielkopolsce „IZABELLA 2019”. W konkursie uczestniczyły muzea wszystkich typów z województwa wielkopolskiego, niezależnie od przynależności organizacyjnej i statutowych zasad działalności. W ramach Konkursu przyznawane są nagrody w następujących kategoriach:

 kategoria I – Działalność wystawiennicza

 kategoria II - Działalność edukacyjna

 kategoria III – Działalność naukowa i  wydawnicza

 Kategoria IV – Działalność promocyjna i marketingowa

 kategoria V – Konserwacja, ochrona dziedzictwa kultury, inwestycje

 

W kategorii III – Działalność naukowa i  wydawnicza, Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera przyznano Nagrodę Drugą za projekt pn.: „Archiwum Igły, Turek w niemieckim planie okupacyjnym”.

W ramach tego projektu muzeum zrealizowało wystawę w oparciu o zdjęcia ze zbioru Kreisbildstelle Turek Wartheland – „Archiwum Igły” oraz o okupacyjne plany miasta. Została także opracowana mapa miasta Turku z planami przebudowy Turku w latach 1939-1945. Dużą atrakcją był także specjalnie zrealizowany film w technice ożywienia starej fotografii.

Jest to już kolejne wyróżnienie dla naszego muzeum. Jesteśmy z niego dumni, tym bardziej, iż naszymi konkurentami były muzea o znacznie większym potencjale i możliwościach.

         Ze względu panującej pandemii gala wręczenia nagród została przesunięta w czasie.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie izabella 2019

  izabella 2019

 • Powiększ zdjęcie izabella 2019

  izabella 2019

 • Powiększ zdjęcie izabella 2019

  izabella 2019

 • Powiększ zdjęcie izabella 2019

  izabella 2019