Pracownia ceramiki

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 kwietnia 2020

Pracownia ceramiczna mieści się w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera. Naszym ceramikiem i prowadzącą zajęcia jest pani Marta Baraniecka.

Uczestnikami zajęć mogą być zarówno dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz osoby dorosłe.
Dzieci podczas zajęć zapoznają się z gliną, oswajają, ugniatają ją, modelują, ćwiczą dłonie, sprawdzają swoje reakcje na bodźce i uruchamiają wyobraźnię. Młodsze dzieci mimowolnie poddawane są terapii ręki, która skutkuje lepszemu prowadzeniu jej w późniejszej nauce pisania.Osoby dorosłe poprzez kontakt z gliną stymulują ruch swoich dłoni oraz doskonalą umiejętności twórcze, wykonując rzeźby lub naczynia użytkowe. Wykorzystują różne techniki stosowane w ceramice artystycznej.
Zajęcia są dostosowane do wieku, do etapu rozwoju i możliwości indywidualnych. Wykonywane są także prace tematyczne np. wielkanocne lub bożonarodzeniowe. Wyroby zwykle są wypalane w specjalnym piecu ceramicznym i następnie oddawane autorom. Można zabierać wyroby niewypalone. Jest także możliwość szkliwienia prac.

Utworzone są stałe grupy uczestników: dla dzieci i dla dorosłych, którzy spotykają się raz na dwa tygodnie (zapisy we wrześniu każdego roku).
Ponadto przyjmowane są zapisy na zajęcia jednorazowe dla grup zorganizowanych w terminach uzgodnionych z naszą panią instruktor. Zajęcia są płatne.
Kontakt tel. 63 222 30 86

Galeria

 • Powiększ zdjęcie wyroby uczestników

  wyroby uczestników

 • Powiększ zdjęcie ceramika

  ceramika

 • Powiększ zdjęcie warsztaty

  warsztaty