Pracownia ceramiki

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 kwietnia 2020

W pracowni ceramicznej Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera prowadzone są warsztaty. Uczestnikami mogą być zarówno dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, jak i dorośli. Prowadzą je wykwalifikowani ceramicy.
Dzieci podczas zajęć zapoznają się z gliną, oswajają, ugniatają ją, modelują, ćwiczą dłonie, sprawdzają swoje reakcje na bodźce i uruchamiają wyobraźnię. Młodsze dzieci mimowolnie poddawane są terapii ręki, która skutkuje lepszemu prowadzeniu jej w późniejszej nauce pisania.

Osoby dorosłe poprzez kontakt z gliną stymulują ruch swoich dłoni oraz doskonalą umiejętności twórcze, wykonując rzeźby lub naczynia użytkowe. Wykorzystują różne techniki stosowane w ceramice artystycznej.
Zajęcia są dostosowane do wieku, do etapu rozwoju i możliwości indywidualnych. Wykonywane są także prace tematyczne np. wielkanocne lub bożonarodzeniowe. Wyroby zwykle są wypalane w specjalnym piecu ceramicznym i następnie oddawane autorom. Można zabierać wyroby niewypalone. Jest także możliwość szkliwienia prac.
Utworzone są trzy stałe grupy uczestników : dwie dla dzieci i jedna dla dorosłych, którzy spotykają się raz na dwa tygodnie (zapisy we wrześniu każdego roku).
Ponadto przyjmowane są zapisy na zajęcia jednorazowe dla grup zorganizowanych w terminach uzgodnionych z instruktorami. Zajęcia są płatne.
Kontakt tel. 63 222 30 86

Galeria

 • Powiększ zdjęcie wyroby uczestników

  wyroby uczestników

 • Powiększ zdjęcie ceramika

  ceramika

 • Powiększ zdjęcie warsztaty

  warsztaty