Baśniowy świat lalek

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 maja 2022

Muzeum Miasta Turku serdecznie zaprasza na nową wystawę czasową zatytułowaną „Baśniowy świat lalek” ze zbiorów Poznańskiego Teatru Animacji.

Na naszej wystawie będzie można zobaczyć elementy  kilku spektakli, których tytuły zeszły już z repertuaru poznańskiego teatru. Są to m.in. takie tytuły jak: „Pan Kuleczka”, „Śpiąca królewna”, „Szałaputki”, „Poznańskie koziołki”, „Malutka Czarownica”, „Wielka Arfa”, „Smok i sok”, „No coś Ty”.

 

Są to zarówno różnego typu lalki teatralne, takie jak: pacynki, kukły czy marionetki, a także fragmenty scenografii oraz afisze zapowiadające spektakle. Wszystko to, jest dziełem scenografów i zostało wykonane ręcznie z ogromnym pietyzmem. Lalki, które kończą swoje życie na scenie, dostają drugie życie na wystawach teatralnych i muzealnych nawiązując do tradycji, legend, podań. Z czasem ich wartość wzrasta i stają się wspaniałą kolekcją o dużych wartościach, opowiadają historie ludzi, którzy je tworzyli , a także swoją własną i teatru, który stał się ich domem.

Głównym adresatem wystawy są dzieci, ale oczywiście i dorosły widz znajdzie tu coś dla siebie.

Wystawa dostępna od 1 kwietnia do 10 maja 2022 r.

ZAPRASZAMY!