MUZEUM MIASTA TURKU PONOWNIE W GRONIE LAUREATÓW KONKURSU NA WYDARZENIE MUZEALNE ROKU W WIELKOPOLSCE „IZABELLA”!

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 września 2021

  We wtorek, 7 września w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie miała miejsce uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie „IZABELLA” pod stałym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody i wyróżnienia dla najlepszych wielkopolskich muzeów za rok 2019 i 2020. Ze względu na pandemię gala za rok 2019 nie mogła się odbyć

Muzeum w Turku po raz kolejny zostało docenione przez kapitułę konkursu, odbierając z rąk Marszałka Marka Woźniaka nagrodę DRUGĄ za rok 2019, przyznaną w kategorii III – DZIAŁALNOŚC NAUKOWA I WYDAWNICZA za „Archiwum Igły, Turek w niemieckim planie okupacyjnym”.

Nagroda „IZABELLA” przyznawana jest przez Fundację Muzeów Wielkopolskich od 2006 roku w 5 kategoriach. Muzeum w Turku zostało już kilkukrotnie wyróżnione:

- w roku 2012 w kategorii DZIAŁALNOŚĆ WYSTAWIENNICZA, III nagroda za wystawę „Józef Mehoffer

i jego Turkowskie dzieło”.

- w roku 2013 w kategorii DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNA, PROMOCYJNA I MARKETINGOWA, nagroda III za program edukacyjny Muzeum Miasta Turku.

- w roku 2016 – NAGRODA GŁÓWNA GRAND PRIX oraz statuetka „IZABELLA”  W KATEGORII KONSERWACJA, OCHRONA DZIEDZICTWA KULTURY, INWESTYCJE za prace konserwatorskie kolekcji Turkowskiego dzieła Józefa Mehoffera - etap II.       

- w roku 2017 - NAGRODA GŁÓWNA GRAND PRIX oraz statuetka „IZABELLA”  W KATEGORII KONSERWACJA, OCHRONA DZIEDZICTWA KULTURY, INWESTYCJE za prace konserwatorskie kolekcji Turkowskiego dzieła Józefa Mehoffera - etap III.       

Galeria

 • Powiększ zdjęcie izabella 2020

  izabella 2020

 • Powiększ zdjęcie izabella 2020

  izabella 2020

 • Powiększ zdjęcie izabella 2020

  izabella 2020