W oknach muzeum

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 maja 2021

Wieczorem 15 maja 2021 r.  w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera rozbłysła kolejna edycja Nocy Muzeów. W tym roku ze względu na panujące obostrzenia oraz prace remontowo-budowlane zwiedzający nie mogli wejść do sal muzealnych. W związku z tym dla mieszkańców naszego miasta przygotowaliśmy instalację multimedialną pt. „Duch Mehoffera”. Za jego realizację odpowiedzialni byli muzealnicy oraz grupa artystyczna virtualAtelier.

 

Dzięki takiej formie każdy kto w sobotni wieczór spacerował po turkowskim rynku mógł być światkiem artystycznego przekazu z wykorzystaniem światła, dźwięku i obrazu pod tytułem "Noc Muzeów w duchu Józefa Mehoffera”.

Cała instalacja składała się z prezentacji projektów do witraży, grafik i witraży Józefa Mehoffera a także kadrów z filmu o życiu malarza rozświetlanych w oknach ratusza. Całość zamykała oprawa dźwiękowa składająca się z nostalgicznej muzyki i recytacji listów Józefa Mehoffera. Recytowane przez Gośkę Blankę. współpracującą z grupą virtualAtelier

Mamy nadzieję, ze taka forma przekazu przypadła mieszkańcom Turku do gustu. W przyszłości planujemy podobne działania związane z projekcją zdjęć m.in. ze zbioru Kresibildstelle Turek/Wartheland potocznie nazywane „Archiwum Igły”.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie noc muzeów

    noc muzeów